X   Wiadomość
(Wiadomość zostanie automatycznie zamknięta w ciągu 2 sekund)

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lafayette Venus
161SM179
post 27.06.2011, 06:11
Post #1

Newbie
*

Grupa: Użytkownicy
Użytkownik nr: 477

LAFAYETTE VENUS

DANE TECHNICZNE:

zakres częstotliwości: 26,960-27,400MHz (PL) - multistandard
modulacja: AM/FM
moc nadajnika: 4W
odbiornik: podwójne przetwarzanie, superheterodyna
napięcie pracy: 13,8V
czułość: 0,2uV
modulacja: AM 80% / FM 2kHz
czułość mikrofonu: 2,5mV
ASQ: -126dBm przy SQ1, -47dBm przy SQ15
zniekształcenia: 3%
temperatura pracy: 10 ° C ~ +55 ° C

Wymiary:
jednostki: 136 x 108 x 29 mm
mikrofonu: 25 (L) x 58 (szer.) x 95 (głęb.) mm

Niektóre funkcje:
- Czytelny wyświetlacz z opisem wielu używanych funkcji
- Wyświetlanie wybranego kanału i częstotliwości
- Możliwość wyboru koloru podświetlenia wyświetlacza (seledynowy, czerwony i bursztynowy)
- Skanowanie z regulowaną na 4 poziomach czułością
- Pamięć kanałów
- Sygnalizacja zapobiegająca ciągłemu nadawaniu - TOT
- Automatyczna regulacja blokady szumów (ASQ)
- 9-poziomowa lub automatyczna regulacja bramki szumowej
- Wskaźnik mocy odbieranego syganłu
- Skokowa regulacja czułości odbiornika - Local DX
- Blokada przycisków
- Szybki dostęp do kanału 9 i 19
- Funkcja 'Monitor' wyłapuje nawet najsłabsze sygnału niezależnie od tego jak ustawiona jest bramka szumów
- Kanały priorytetowe
- 38 kodów CTCSS
- Dźwiękowa sygnalizacja końca nadawania - Roger Beep
- Kabel mikrofonowy z szybką złączką RJ-45

W ZESTAWIE:

- radio
- mikrofon kontroler
- kabel zasilający
- uchwyt mocujący do radia
- zawieszka na mikrofon
- dodatkowy przedłużacz 2m
- instrukcja w j. polskim
- homologacja

(IMG:http://www.adsel.net.pl/allegro/fotki/CB_L_Wenus.jpg)
Go to the top of the page
  + Quote Post
161SM179
post 10.07.2011, 20:35
Post #2

Newbie
*

Podzielę się zdjęciami z montażu w/w radia. Po 15 latach mojej przygody z radiem CB, zgrzeszyłem i zdecydowałem się właśnie na ten model z uwagi na ograniczone możliwości montażowe w moim aucie. Ponieważ nie mogłem na stałe zamontować Magnum 257 - w półkę pod fabrycznym radiem nie mieści się na długość, a montaż na "doczepkę" z boku konsoli środkowej kompletnie mnie nie interesuje - Lafayette Venus jest idealny. Nie psuje wnętrza (wizualnie), a poza tym w porównaniu Alanem 42 z adapterem samochodowym i anteną zewnętrzną sprawuje się znacznie lepiej.
Uznałem, że codziennie nie mam możliwości na dłuższe i dalsze QSO, dlatego Magnuma będę podłączał okazjonalnie.

(IMG:http://img197.imageshack.us/img197/3684/ven1o.th.jpg) (IMG:http://img850.imageshack.us/img850/7540/ven2.th.jpg) (IMG:http://img651.imageshack.us/img651/9725/ven3.th.jpg) (IMG:http://img705.imageshack.us/img705/5707/ven4.th.jpg)
  + Quote Post
RadJan
post 11.07.2011, 06:23
Post #3

Administrator
Ikona grupy

Grupa: Root Admin
Użytkownik nr: 2

Super!
Jak byś mógł z czasem opisać jak Ci się współpracuje z tym radiem, oraz jak ono się sprawdza w praktyce byłoby fajnie...
  + Quote Post
161SM179
post 11.07.2011, 07:55
Post #4

Newbie
*

Tyle, co mogę napisać po tygodniu posiadania to to, że w codziennym użytkowaniu - nie mówię o jakiś wymyślnych zastosowaniach - spisuje się bardzo dobrze. W porównaniu do Alana 42 Multi, którego testowałem przez kilka dni w aucie, praktycznie nie ma porównania. Po podłączeniu anteny zewnętrznej do Alana sygnał cały był na 3S i problem był z domknięciem blokady szumów w jakiś rozsądnych granicach, poza tym nawet przy adapterze samochodowym to radio nie było wygodne.

W Venus jest skokowa regulacja czułości odbiornika DX/LOC, poza tym ASQ działa dość sprawnie. Nie byłem tylko pewny obsługi, bo przyzwyczaiłem się do tradycyjnych gałek, a tu tylko przyciski - ale po kilku minutach obsługa staje się prosta i intuicyjna. Faktem jest, że przed włączeniem radia warto spojrzeć w instrukcję obsługi, bo po tradycyjnym włączeniu przyciskiem radio zatrzymuje się na napisie "Hello" i tak wisi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Myślałem, że coś z nim nie tak, ale trzeba po prostu wcześniej wybrać standard pracy. Squelch ustawia się na jednym z 15 poziomów, głośność 0-40. Radio ma dwa głośniki, jeden w jednostce centralnej, drugi w mikrofonie. No i te rzekome trzy podświetlenia: pomarańczowy, czerwony, zielony - dla mnie to jest żółty, pomarańczowy i zielony. Akurat pomarańczowy mi pasuje w Peugeocie. Radio posiada również 4 komórki pamięci i zapamiętuje je podobnie jak w Magnum, czyli razem z ustawieniem wybranej modulacji. Venus pamięta jeszcze dodatkowo wybrany ton CTCSS dla FM.

Odsłuch jest przyzwoity. Ktoś na pewno może się przyczepić, ale rozmówców słychać. Minusem jest, że przy głośności na full, mniejszy głośnik w mikrofonie trochę przytrzaskuje, ale to normalne. Ja nie mam potrzeby, aż tak pogłaśniać.

Używam zamiennie dwóch anten: ML-145 (oryginał z Włoch. Ps. Jakby ktoś chciał sprawdzić czym zewnętrznie różni się oryginał od kopii to zapraszam do Chrzanowa, bo akurat mam obie) oraz Midland Mini Mobile, bo z ML nie mieszczę się w parkingi podziemne. Choć znam takie, że 68cm Mini Mobile to też za dużo i haczy przy wjeździe.

Uważam, że jestem zadowolony. W swoim zakresie radio spełnia moje oczekiwania.
  + Quote Post
bubutm
post 11.07.2011, 10:13
Post #5

CB-MANIAK

Użytkownik nr: 145

Bardzo mnie interesuje to radyjko i mam na niego chęć (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ale jeszcze nie teraz może w przyszłym miesiącu (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) szkoda że na rynku wtórnym jest zanik tego cacka ale wiadomo dopiero nowość (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Aha na szybkę polecam folię taką jak na komórki z poliwęglanu jest gruba i nie rysuje się wtedy szybka bo ta co masz zaraz ci się będzie odklejać (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
  + Quote Post
161SM179
post 11.07.2011, 12:05
Post #6

Newbie
*

CYTAT(bubutm @ 11.07.2011, 10:13) *
Aha na szybkę polecam folię taką jak na komórki z poliwęglanu jest gruba i nie rysuje się wtedy szybka bo ta co masz zaraz ci się będzie odklejać (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Spoko. Folię odkleję, po prostu nie zdążyłem tego zrobić. Tu chyba nic nie będę naklejał, w końcu to nie telefon z 4" wyświetlaczem (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Szybka jest lekko wgłębiona i może się nie porysuje ot tak.

W instrukcji pisze, że radio ma również zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem zasilania. Jeśli napięcie zasilające przekroczy 17V (bodajże, bo piszę z pamięci) to się nie uruchomi - sygnalizuje to naprzemiennie zmianą kolorów podświetlenia LCD.

Tak trochę w off topic, ale jak czytam niektóre wpisy na innych forach, że to radio to "kolejne badziewie od Lafayetta" to mi ręce opadają. Moja opinia jest taka, że działa i spełnia swoje zadanie. Ale to wiadomo, każdy musi ocenić sam.
  + Quote Post
darsuch
post 17.07.2011, 13:12
Post #7

Newbie
*

Użytkownik nr: 2,261

CYTAT(161SM179 @ 11.07.2011, 08:55) *
W Venus jest skokowa regulacja czułości odbiornika DX/LOC, poza tym ASQ działa dość sprawnie. Nie byłem tylko pewny obsługi, bo przyzwyczaiłem się do tradycyjnych gałek, a tu tylko przyciski - ale po kilku minutach obsługa staje się prosta i intuicyjna. Faktem jest, że przed włączeniem radia warto spojrzeć w instrukcję obsługi, bo po tradycyjnym włączeniu przyciskiem radio zatrzymuje się na napisie "Hello" i tak wisi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Myślałem, że coś z nim nie tak, ale trzeba po prostu wcześniej wybrać standard pracy. Squelch ustawia się na jednym z 15 poziomów, głośność 0-40. Radio ma dwa głośniki, jeden w jednostce centralnej, drugi w mikrofonie. No i te rzekome trzy podświetlenia: pomarańczowy, czerwony, zielony - dla mnie to jest żółty, pomarańczowy i zielony. Akurat pomarańczowy mi pasuje w Peugeocie. Radio posiada również 4 komórki pamięci i zapamiętuje je podobnie jak w Magnum, czyli razem z ustawieniem wybranej modulacji. Venus pamięta jeszcze dodatkowo wybrany ton CTCSS dla FM.

Odsłuch jest przyzwoity. Ktoś na pewno może się przyczepić, ale rozmówców słychać. Minusem jest, że przy głośności na full, mniejszy głośnik w mikrofonie trochę przytrzaskuje, ale to normalne. Ja nie mam potrzeby, aż tak pogłaśniać.

Witam
Także kupiłem to radyjko, ale mam do 161SM179 pytanie.
---Piszesz "W Venus jest skokowa regulacja czułości odbiornika DX/LOC" jak się do tego dobrać. W instrukcji nic na ten temat nie pisze, u mnie włancza się lub wyłancza się funkcja DX/LOC i nie ma żadnej regulacji. Po wyłączeniu DX i wł.LOC radio praktycznie głuchnie ,słyszę może na dystansie może najwyżej 500m a może i mniejszym.
---Piszesz także "9-poziomowa lub automatyczna regulacja bramki szumowej" . Co to jest . Nic takiego nie znalazłem. Jeśli chodzi o Squelch to chyba nie to bo ma 15-stopniową regulację.
---Piszesz "Szybki dostęp do kanału 9 i 19" Po ustawieniu polskiego standardu pracy nie ma szybkiej 9 jest szybka 19. Po wybraniu SHT częstotliwość przełancza się na 5 . Raczej nie widzę praktycznego zastosowania dla tej funkcji
Odsłuch jest przyzwoity. Tak rozmówców da się zrozumieć ale głośnik w mikrofonie przenosi tylko wysokie tony ,więc wszystkie szumy przy głośniejszym ustawieniu są nieprzyjemnie ostre. Głośnik w bazie da się wył. wkładając w gniazdo samą wtyczkę, ale głośnika w mikrofonie wył się nie da. Szkoda że nie można się odwrotnie, głośnik w bazie jest lepszy ale i tak głośnik w miku go zagłusza.
Jeszcze jedna sprawa : Włączając radio z wciśniętym ASQ są dwa dodatkowe ustawienia LO/HI. Do czego to służy , nie zauważyłem żadnych zmian w pracy radia. Instrukcja też o tym milczy.

73!
Darsuch
  + Quote Post
161SM179
post 18.07.2011, 20:56
Post #8

Newbie
*

CYTAT(darsuch @ 17.07.2011, 13:12) *
Witam
Także kupiłem to radyjko, ale mam do 161SM179 pytanie.
---Piszesz "W Venus jest skokowa regulacja czułości odbiornika DX/LOC" jak się do tego dobrać. W instrukcji nic na ten temat nie pisze, u mnie włancza się lub wyłancza się funkcja DX/LOC i nie ma żadnej regulacji. Po wyłączeniu DX i wł.LOC radio praktycznie głuchnie ,słyszę może na dystansie może najwyżej 500m a może i mniejszym.
Witaj! Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz.
Ja po przełączeniu w LOCAL słyszę stacje, co prawda te z mocniejszym sygnałem, ale coś tam słychać. Zależy to także od anteny jakiej używasz. Ja korzystam z ML-145 lub Mini Mobile. Muszę przetestować to dokładnie. Aczkolwiek praktycznie nie przełączam radia w LOCAL, bo ASQ działa przyzwoicie.
CYTAT
---Piszesz także "9-poziomowa lub automatyczna regulacja bramki szumowej" . Co to jest . Nic takiego nie znalazłem. Jeśli chodzi o Squelch to chyba nie to bo ma 15-stopniową regulację.
Informacje, które pisałem w pierwszym poście były zaczerpnięte ze strony importera. Nie miałem tego radia wówczas.
Zgadza się, squelch jest regulowany w zakresie od 0 do 15.
CYTAT
---Piszesz "Szybki dostęp do kanału 9 i 19" Po ustawieniu polskiego standardu pracy nie ma szybkiej 9 jest szybka 19. Po wybraniu SHT częstotliwość przełancza się na 5 . Raczej nie widzę praktycznego zastosowania dla tej funkcji
W polskim standardzie dokładnie tak jest. Instrukcja dołączona do radia zawiera kilka błędów. Wszystkie te błędy praktycznie w dniu zakupu opisałem w mailu do importera, czyli Avanti Radio. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, nawet w stylu "dziękujemy, poprawimy".
CYTAT
Odsłuch jest przyzwoity. Tak rozmówców da się zrozumieć ale głośnik w mikrofonie przenosi tylko wysokie tony ,więc wszystkie szumy przy głośniejszym ustawieniu są nieprzyjemnie ostre. Głośnik w bazie da się wył. wkładając w gniazdo samą wtyczkę, ale głośnika w mikrofonie wył się nie da. Szkoda że nie można się odwrotnie, głośnik w bazie jest lepszy ale i tak głośnik w miku go zagłusza.
Pisałem o tym, że głośnik w mikrofonie potrzaskuje przy większym poziomie głośności. Ciężko wymagać od głośnika w mikrofonie jakiś cudów. Uznaję, że jest w miarę ok. Oczywiście przez wsadzenie wtyczki można wyłączyć głośnik w jednostce centralnej.
CYTAT
Jeszcze jedna sprawa : Włączając radio z wciśniętym ASQ są dwa dodatkowe ustawienia LO/HI. Do czego to służy , nie zauważyłem żadnych zmian w pracy radia. Instrukcja też o tym milczy.
Nie ma mowy o tym w instrukcji. Też wysłałem w tej sprawie zapytanie do Avanti Radio i cisza. Na innym forum ktoś pisze, że to regulacja głośności. Ja podobnie jak Ty nie odczuwam żadnej różnicy w działaniu radia po przełączeniu. Ponieważ po resecie radio jest domyślnie w trybie "Lo", tak też zostawiłem u siebie.

Pozdrawiam,
Łukasz.

+ Quote Post
darsuch
post 18.07.2011, 22:43
Post #9

Newbie
*

CYTAT(161SM179 @ 18.07.2011, 21:56) *
Witaj! Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz.
Ja po przełączeniu w LOCAL słyszę stacje, co prawda te z mocniejszym sygnałem, ale coś tam słychać. Zależy to także od anteny jakiej używasz. Ja korzystam z ML-145 lub Mini Mobile. Muszę przetestować to dokładnie. Aczkolwiek praktycznie nie przełączam radia w LOCAL, bo ASQ działa przyzwoicie.
Informacje, które pisałem w pierwszym poście były zaczerpnięte ze strony importera. Nie miałem tego radia wówczas.
Zgadza się, squelch jest regulowany w zakresie od 0 do 15.
W polskim standardzie dokładnie tak jest. Instrukcja dołączona do radia zawiera kilka błędów. Wszystkie te błędy praktycznie w dniu zakupu opisałem w mailu do importera, czyli Avanti Radio. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, nawet w stylu "dziękujemy, poprawimy".
Pisałem o tym, że głośnik w mikrofonie potrzaskuje przy większym poziomie głośności. Ciężko wymagać od głośnika w mikrofonie jakiś cudów. Uznaję, że jest w miarę ok. Oczywiście przez wsadzenie wtyczki można wyłączyć głośnik w jednostce centralnej.
Nie ma mowy o tym w instrukcji. Też wysłałem w tej sprawie zapytanie do Avanti Radio i cisza. Na innym forum ktoś pisze, że to regulacja głośności. Ja podobnie jak Ty nie odczuwam żadnej różnicy w działaniu radia po przełączeniu. Ponieważ po resecie radio jest domyślnie w trybie "Lo", tak też zostawiłem u siebie.

Pozdrawiam,
Łukasz.

Na inny forum popełniłem taki tekst więc nie podaję źródła bo cytuję sam siebie:
"Pierwsze co się rzuca w oczy to kabel mikrofonowy ,sztywny do przesady jakby był zrobiony z drutu. Po prostu tragedia. W OMEDZE miękki przyjemny w użyciu, plus dla omegi.
Po drugie wygląd. VENUS malutka, dyskretna, po montażu niewidoczna, gdyby nie antena nikt nie zauważy że mam cb w aucie . Największa zaleta Venus. Plus dla VENUS.
Po trzecie odsłuch. Czułość oba radia mają na podobnym poziomie. Prawie jednakowo słychać mowę gdy odbiór jest czysty jak też gdy odbiór jest zaszumiony. Zrozumienie rozmówcy w obu przypadkach jest podobne czyli remis aczkolwiek Venus ma lepszy głośnik w bazie niż Omega ,ale głośnik w mikrofonie Venus zdecydowanie gorszy. Głośnik w mikrofonie przenosi tylko wysokie tony ,więc wszystkie szumy przy głośniejszym ustawieniu są nieprzyjemnie ostre. Głośnik w bazie da się wył. wkładając w gniazdo samą wtyczkę, ale głośnika w mikrofonie wył się nie da. Szkoda że nie można się odwrotnie, głośnik w bazie jest lepszy ale i tak głośnik w miku go zagłusza.
Po czwarte SQ. W Venus nie ma płynnej regulacji bo nie ma żadnych pokręteł. Jest 15 poziomowy SQ który da się wystroić odpowiednio w wyciąć wszystkie szumy tła. Omega ma płynna regulację według mnie wygodniejszą, plus dla Omegi. ASQ jest i działa chociaż szału nie ma, w pewnych warunkach przy słabym odbiorze potrafi rozmówce poszatkować.
Po piąte RF GAIN. Venus czegoś takiego nie posiada, wielki plus dla Omegi. W Venus jest DX/LOC. DX pełna czułość odbiornika czyli tak samo jak w Omedze przy odkręconym rf gainie, LOC czyli lokal jest naprawde lokalny. Za mocno zmniejszona czułość ,przydała by się jakaś regulacja."

Zdrówka for all
Darsuch
  + Quote Post
bubutm
post 19.07.2011, 06:49
Post #10

CB-MANIAK

Użytkownik nr: 145

Ale w omedze też RF działa bardzo skokowo, w takim sensie że do godziny np 11 jeszcze sq nie zamyka a po 11 wycina już dużo za dużo przynajmniej ja miałem taki egzemplarz.
  + Quote Post
161SM179
post 19.07.2011, 11:12
Post #11

Newbie
*

Venus jest radiem o specyficznej budowie i nie ma co stawiać tutaj wygórowanych wymagań. Jako proste, funkcjonalne radio do codziennego użytku sprawdza się. Gdy ktoś chce i ma możliwość montuje standardowe radio. Jeżeli komuś brakuje tradycyjnej gałki, a chce radio z zestawem separacyjnym może wybrać np. Yosan CB-100. Chociaż nie wiem czy te gałki to prawdziwe potencjometry, bo nie macałem. A jednostka centralna wydaje się bardzo podobna do tej w Venus.
I tak wolę to co daje Venus, niż męczyć się z tradycyjnymi gałkami jak niektórzy w Alanie 42, co chcą mieć małe radio.
  + Quote Post
darsuch
post 19.07.2011, 12:13
Post #12

Newbie
*

Zgadzam się z tobą w 100%. Do Venus trzeba się przekonać i przyzwyczaić. Obecnie mam w aucie Venus i Omegę, od czasu do czasu przepinam antenę i porównuję oba radia. Na początku byłem wyraźnie zdegustowany lafayettką ,ale im dłużej jej używam tym bardziej się przekonuję do niej. Nawet ten kiepski głośnik w mikrofonie coraz mniej mi przeszkadza. Gdyby tak jeszcze była jakaś regulacja DX/LOC chociaż ze 4 różne poziomy to Venus byłoby świetnym radiem do auta.
73!
Darsuch
  + Quote Post
darsuch
post 21.07.2011, 21:36
Post #13

Newbie
*

CYTAT(bubutm @ 19.07.2011, 06:49) *
Ale w omedze też RF działa bardzo skokowo, w takim sensie że do godziny np 11 jeszcze sq nie zamyka a po 11 wycina już dużo za dużo przynajmniej ja miałem taki egzemplarz.

Witam
Albo kolego piszesz o RF albo o SQ. Niektóry ludzie nie widzą różnicy w pracy RF i SQ, ale jest wyraźna różnica.
SQ działa na zasadzie bramki, czyli albo jest otwarta albo zamknięta. Regulując SQ zmieniasz próg otwarcia tej bramki, ale jak już sie otworzy to przepuszcza wszystko co dostaje z anteny ,czyli np silny sygnał rozmówcy otwiera SQ jednocześnie wpuszczając na głośnik wszystkie szumy w tle, zakłucenia, i ewentualnie nakładających się innych rozmówców o słabszych sygnałach.
RF natomiast jest tak jakby strażnikiem w tej bramce który nie wpuszcza co słabsze sygnały. Regulując RF GAIN dodajesz lub ujmujesz siły temu strażnikowi decydując których słabeuszy chcesz wpuścić.
Reasumując możesz mieć wrażenie że SQ działa skokowo, bo skręcając potencjometr w pewnym momencie odcinasz dostęp np. szumu do głośnika ,czyli jest albo nie ma szumu.
Wracając do Venus która to nie ma RF, uważam że w dzisiejszych czasach, w dobie tak zaśmieconego eteru brak RF GAIN jest poważną wadą, więc Venus i krótka antena w mieście lub Venus plus długa antena w bieszczadach. (IMG:style_emoticons/default/haha.gif)
  + Quote Post
MiWP
post 22.07.2011, 22:30
Post #14

CB-MANIAK

Użytkownik nr: 592

miałem Yosana JC 2204 - również brakowało mu RFgaina, na trasie było OK, ogólnie fajne małe radio odporne na zakłócenia z auta ale w mieście brak RFgaina dyskwalifikował to radio, lepiej by radio nie miało squela niż RFgaina ... przynajmniej dla mnie
  + Quote Post
darsuch
post 23.07.2011, 10:49
Post #15

Newbie
*

Swego czasu były dostępne zewnętrzne RF Gain-y np Samlex pr27m, szukałem tego na allegro jednak nic nie znalazłem , aczkolwiek zbyt sumiennie nie szukałem. Może ktoś z "Forumnowiczów" miał z tym doczynienia, czy warto to kupić, jak to się spisuje. Może ktoś wie gdzie coś takiego kupić , niekoniecznie musi być Samlex, może ktoś ma schemat czegoś takiego.
Jakakolwiek wskazówka byłaby pomocna.
Z góry dzieki
Darsuch
  + Quote Post
MiWP
post 23.07.2011, 16:30
Post #16

CB-MANIAK

Użytkownik nr: 592

Było coś takiego - przedwzmacniacz z regulacja, którego można użyć jako zewnętrzny rf-gain koszt jakieś 50 zł - dokładnie był to Samlex PR27M, miał go gość z Tornia - regularnie co jakiś czas wystawia go na allegro, montaż prosty - na kabel antenowy + zasilanie 12V, na forum są dostępne schematy RFgaina, którego możesz sam dorobić do radia i który będzie sprawniej pracował od zewnętrznego.
  + Quote Post
geezer
post 24.08.2011, 16:38
Post #17

Newbie
*

Użytkownik nr: 2,289

CYTAT(161SM179 @ 11.07.2011, 09:55) *
W Venus jest skokowa regulacja czułości odbiornika DX/LOC.....

Faktem jest, że przed włączeniem radia warto spojrzeć w instrukcję obsługi, bo po tradycyjnym włączeniu przyciskiem radio zatrzymuje się na napisie "Hello" i tak wisi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Myślałem, że coś z nim nie tak, ale trzeba po prostu wcześniej wybrać standard pracy.

Moje radio często startuje z samym "Hello" (a nie Hello Po) i się zawiesza do czasu wyjęcia wtyczki z gniazda. Możesz zdradzić jak się tego pozbyć ?
W INSTRUKCJI NIC NIE MA ! O jakim standardzie pracy mówisz ? Oczywiście już przy 1 uruchomieniu wybrałem rejon Po (Poland) ale jak dotąd radio uruchamia się losowo...

Skokowe DX ?? Nie zauważyłem... w instrukcji też nic o tym nie ma (u mnie jest po prostu ON/OFF)
Jak skokowo regulować DX ??

CYTAT(MiWP @ 23.07.2011, 18:30) *
Było coś takiego - przedwzmacniacz z regulacja, którego można użyć jako zewnętrzny rf-gain koszt jakieś 50 zł - dokładnie był to Samlex PR27M, miał go gość z Tornia - regularnie co jakiś czas wystawia go na allegro, montaż prosty - na kabel antenowy + zasilanie 12V, na forum są dostępne schematy RFgaina, którego możesz sam dorobić do radia i który będzie sprawniej pracował od zewnętrznego.

można to kupić ale to kolejne pudełko w aucie wymagające zasilania (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) więc trzeba by mieć chyba 5 gniazd zapalniczki na wszystko...
http://allegro.pl/rf-gain-preamp-zewnetrzn...1764495506.html
  + Quote Post
Kaper
post 24.08.2011, 17:57
Post #18

Senior SGL-W
Ikona grupy

Grupa: SGL-W
Użytkownik nr: 6

Mam taki przedwzmacniacz...
Nie używam... bo... nie używam (IMG:style_emoticons/default/spiteful.gif)
Firma - RA-MA (Japan)
RF CONTROL PRE-AMPLIFIER
Model RP-20
Przełącznik Off-On (Thru)
Lampki kontrolne "TX." "POWER"
oraz pokrętło ATT -20 ----> 0 ----> +20 GAIN
Zasilanie 13,5 V DC
Przyłącza UC1 "ANT" "TRANS" (z tyłu)

Mogę przywieźć na spota LM w sobotę, kto chce obejrzy "tymi ręcami"
  + Quote Post
deszczowy
post 24.08.2011, 20:11
Post #19

CB-MANIAK
Ikona grupy

Grupa: Klubowicz
Użytkownik nr: 785

Kaper, przywieź, z chęcią pomacam
  + Quote Post
Bodek
post 24.08.2011, 21:58
Post #20

Ikona grupy

Grupa: Administratorzy
Użytkownik nr: 3

Nic to nie warte. Wjedź na parking Galerii Mokotów, a będziesz miał lepszy efekt.
  + Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.08.2014 - 15:05